TÝDEN VE ZNAMENÍ MAKRELY

pondělí 22.3.2021
Viděli jste předpověď počasí na nadcházející víkend? Čeká nás konečně sluníčko a jak jinak přivítat jaro, než pořádnou grilovačkou. A pro započetí grilovací sezóny se nic nehodí lépe, než čerstvá makrela. Proto jsme se rozhodli na pátek ulovit pořádné kousky a pustit tento příliv do našich přístavů za zvýhodněnou cenu 12 Kč/100g. Na požádání vám makrelu rovnou také vykucháme a tím bude vaše příprava před započetím vaření v podstatě bez práce. Naše přístavy vám také nabídnou bohatý výběr čerstvých bylinek, jako koriandr, petržel, tymián, nebo rozmarýn.
 
V současné době se doporučuje dvakrát týdně konzumovat tučnější ryby, mezi které makrela určitě patří. Výzkumy její pravidelnou konzumaci spojují s úbytkem cholesterolu, menším obvodem pasu, ochranou proti depresi a udržením zdravých a silných kostí. Makrela obsahuje velké množství kvalitní bílkoviny a omega-3 nenasycených mastných kyselin, zvláště je bohatá na vitamín B12, selen, fosfor a další prospěšné látky, přitom má málo kalorií. Makrela je bohatá na zdravé tuky a bílkoviny, které udržují pocit sytosti a napomáhají úbytku váhy. Studie potvrzují, že tuky a bílkoviny snižují hladinu hormonu stimulujícího hlad. Diety s vyšším podílem bílkovin také zvyšují množství kalorií spálených po konzumaci jídla.
 
Dopřejte svému tělu dávku zdraví právě s čerstvou makrelou! Nechte se inspirovat některým z našich ověřených receptů >>ZDE<<.