EXKLUZIVNÍ ÚLOVEK
ČERSTVÁ KAMBALA

pondělí 18.5.2020
Již zítra se můžete těšit na čerstvou kambalu, která bude v pultech všech našich prodejen. Tato ryba, původem ze Španělska, je považována za nejušlechtilejší a nejvyhledávanější druh platýsovité ryby a odnepaměti se podává jako výjimečná delikatesa při slavnostních příležitostech. Už staří Římané nazývali kambalu královnou ryb a servírovali ji na stříbrném podnose s korunkou na hlavě.
 
Kromě delikátní chuti tato ryba viniká také minimem kostí a nízkým obsahem tuku. Má pevné bílé maso, které se hodí pro všechny typy kuchyňských úprav. Potenciál ryby dobře vynikne za použití jemnějších dochucovadel, například bílého pepře, citrusové šťávy, bílého vína nebo čerstvých bylinek. Není však třeba se stranit ani odvážnějších kombinací inspirovaných asijskou kuchyní – k rybě můžete podávat například pikantní a výrazné omáčky, v nichž se uplatní česnek, zázvor, citronová tráva, rybí omáčka, koriandr i špetka chilli.
 
Za vyzkoušení stojí určitě tento ověřeny recept, kterým oslníte nejednoho strávníka u vašeho stolu. Odkaz na recept --> KAMBALA V SOLNÉ KRUSTĚ S RATATOUILLE