VELIKONOCE s Michalem Göthem

úterý 23.3.2021
Opět jsme pro Vás společně s Michalem Göthem připravili možnost, jak ochutnat kuchařské umění tohoto šéfkuchaře v období, které je pro nás všechny sváteční a složité zároveň. Tentokráte v novém, netradičním formátu, který Vás ještě více vtáhne do tajů gastronomie, a ve kterém chceme i nadále pokračovat, abyste si postupně osvojili řadu možných úprav pokrmů nejen z mořských, ale i sladkovodních ryb a darů moře. Celou přípravou Vás provedeme s Michalem Göthem tak, abyste z vaření měli příjemnou zábavu se skvělým chuťovým zážitkem na závěr.
Na základě Vaší objednávky obdržíte hlavní suroviny i s doporučením na přípravu menu. Přípravu celého menu absolvujeme s Vámi díky videoreceptu, takže nemusíte mít obavy, že byste si s něčím nevěděli rady.
 
Předkrm: Skládaný salát Mimosa - s uzeným sleděm, avokádem a ředkvičkou
Polévka: Krém z kopřiv a medvědího česneku, marinovaní říční raci, krutony
Hlavní chod: Kambala dušená v páře z vongolí, brokolice, těstoviny, chilli
 
Objednávku si můžete převzít osobně, ve čtvrtek 1.4. nebo v pátek 2.4., na jedné z našich prodejen, nebo ji může v Brně doručit kurýr na Vámi uvedenou adresu. Cena rozvozu je 48,-Kč.
Uzávěrka objednávek je v úterý 30.3.
 
 Zapojte se do opakované soutěže o skvělé ceny:
1. Nejzdařilejší fotografie prezentace menu – příští menu zdarma
2. Nejzdařilejší vlastní modifikace menu - 50% sleva na příští menu 
3. Nejzdařilejší dezert k menu (recept + fotografie) - 30% sleva na příští menu
Fotky Vaší úpravy a servisu menu sdílejte pod #varimsoceanem, své tipy na modifikaci menu zasílejte na e-mail zemcakova@ocean48.cz (do předmětu uveďte "SOUTĚŽ")