Vyhodnocení ochutnávky salátů

úterý 19.7.2022

Statistiky, zajímavosti a výsledky
Celkem se vydalo přes 500 vzorků salátů 23 různých druhů. Salátům jste přidělovali body na stupnici od 1 do 5. Nejčastější výskyt byla čtyřka, tedy „lahodný“ a těsně poté pětka „výjimečně chutný“, což jasně svědčí o kvalitě ochutnaných vzorků. Uděleno bylo jenom sedm nejhorších známek „nechutnal“. První pětice měla mírný náskok, jinak jsou výsledky těsné a všechny saláty si našli své příznivce. Co navrhujete ochutnat příště?
Nejochutnávanější:
Tatarák z řas Salicorne, sušených rajčat, mango chutney a máty

  • Zájem o tento tatarák předčil očekávání a i zpětná vazba je velice pozitivní a je téměř jisté, že se brzy objeví v naší nabídce. Souhlasíte?

Nejrozporuplnější:
Sleďový salát s červenou řepou a kaviárem

  • Salát vzbudil spoustu emocí, jak pozitivních, tak negativních. Získal hodně nejlepších hodnocení, ale také pár negativních. Mnozí ocenili rozmanitost chutí, dalším vadila výrazná slanost kaviáru. Zamotali jste nám hlavu, to bude těžká volba.

Nejsleďovější:
Marinovaní sledi

  • Všechny tři druhy vzbudili velký zájem. Nordický pro pevnější konzistenci masa, naopak uzený byl jemnější, slaný a příjemně se rozplýval v ústech. Kořeněný s bylinkami upoutal lehce pikantní chutí. Který chutnal nejvíc Vám?

Překvapení dne:
Losos uzený teplým kouřem s pepřem

  • Vaše reakce byly velice pozitivní a nezískal žádné negativní body. Konec konců to není salát a do ochutnávky se dostal na poslední chvilku, ale přesto měl veliký úspěch.

Tuňákový salát O-fresh OCEAN48

  • Jsme nadšení, že stálice nabídky našich prodejen zaujala. Ocenili jste hlavně komplexnost chutí všech přísad. Umístil se v první pětce celkového hodnocení.

Krevety „Bollywood“

  • Tento salát táhl hlavně mladší ročníky, které si ho vychutnali pro intenzivní chuť kari. Naopak právě výrazná chuť způsobila horší hodnocení od těch, kteří ocení spíše maso. Čekali jsme lepší výsledek.

Poražený dne:
Salát z mořské řasy Wakame

  • V tomto případě jsme takový výsledek trošku očekávali a to z několik důvodů. Většinou byl porovnáván s bezkonkurenčním tatarákem, který se stal vítězem ochutnávky, navíc řasu Wakame buď „milujete“ nebo „ji nemůžete ani cítit“. Jaký je Váš názor?

Kompletní pořadí všech salátů naleznete ZDE.