ČERSTVÉ FILETY MOŘSKÉHO OKOUNÍKA
od pátku v našich přístavech

čtvrtek 31.3.2022
Již od pátku čerstvé filety okouníka mořského bez kůže ve všech našich přístavech! >>REZERVOVAT<<
Okouník mořský patří mezi několik druhů ryb, které jsou v angličtině obecně označovány názvem „redfish“. Tato ryba je snadno rozpoznatelná díky své křiklavě červené barvě a obvykle se vyskytuje v Atlantiku od Skotska po pobřeží USA, dále potom u Islandu a ve vodách Barentsova moře, kde se mu daří nejvíce, protože se zde loví největší exempláře. Zajímavostí je, že okouník přivádí na svět živá mláďata. Ta se líhnou z jiker uvnitř těla samičky a rodí se v období od března do června.
Okouník je velmi populární v Německu a ve Velké Británii, proto má v tamním rybím průmyslu významné místo. Oblíbeny je především pro pevnou konzistenci masa, které je bílé a obsahuje minimum tuku. Němci mají nejraději okouníka na „pórkové slámě“. Postup je velmi jednoduchý, nechte se inspirovat.
Chlazené filety bez kůže bohatě nasolíme a vetřeme do filetů citronový pepř, který je také velmi oblíben v Norsku. Na pánev dáme rozpustit přepuštěné máslo a filety lehce poprášené hladkou moukou opékáme z obou stran do zlaté barvy. Opékáme pomalu, neboť díky přepuštěnému máslu se nám filety nebudou přepalovat. Po opečení necháme ještě filátka krátce odpočinout na másle a poté podáváme na pórkové slámě, kterou si připravíme tak, že cca 10cm špalík pórku podélně překrojíme a poté nakrájíme opět podélně na tenké proužky (slámu). Přílohu zvolte dle chuti – výborné jsou šťouchané brambory.