LOSOS Z FAERSKÝCH OSTROVŮ
od pátku v nabídce

čtvrtek 23.6.2022

Alternativou pro uspokojení poptávky po divokých lososech je losos chovaný na farmě, která si zakládá na humánním chovu a zároveň ohledu na přírodu. Víte, že v našich prodejnách můžete vybírat ze široké škály lososů, ale my neusínáme na vavřínech a vrhli jsme síť široko daleko směrem k severnímu Atlantiku, Norsku a Skotsku, dokud jsme nenarazili na krásné odlehlé místo zvané Faerské ostrovy. Zní to jako tajemný ostrov, ale má jeden z nejúspěšnějších chovů lososů na planetě. Obdivujeme, jak se starají o lososa a životní prostředí, a jsme nadšeni z jeho chuti.

Odvětví akvakultury na Faerských ostrovech, které se nachází mezi Norským mořem a severním Atlantským oceánem, se zavázalo k udržitelnosti a zdravému hospodaření s životním prostředím. Chladné a stálé teploty moře Severoatlantického proudu na Faerských ostrovech poskytují dokonalé podmínky pro chov zdravých a robustních lososů.

Losos je bohatý na živiny a je vynikajícím zdrojem vysoce kvalitních bílkovin, vitamínů a minerálních látek a poskytuje „energii“, která splňuje požadavky moderní stravy. Zvláště hodnotné jsou omega-3 mastné kyseliny, které přispívají ke zdravé funkci mozku, nervového systému a snižují riziko srdečních onemocnění. Bez použití antibiotik nebo umělých přísad (non-gmo) je losos z Faerských ostrovů tak zdravý, jak losos jen může být.