EXKLUZIVNÍ ÚLOVEK!
Barramundi filet fresh

čtvrtek 17.9.2020
Právě dorazila naprostá bomba, kterou je ryba barramundi. Jde o čisté filety, této okounovité ryby, které si svou chutí zamiluje nejeden milovník ryb. Původ názvu této ryby vychází z australského domorodého jazyka a v překladu znamená "velká říční ryba". Přirozeně se vyskytuje v severní Austrálii a v Indo-Pacifické oblasti. Žije v teplých mořích poblíž ústí řek a libuje si v mangrovovém pobřeží, kde je mnoho bahna. Charakteristickými znaky této ryby jsou červené oči, šedivý hřbet a stříbrné břicho - tyto fyzické znaky se ale mohou lišit.
 
Zajímavostí je, že okouni barramundi jsou hermafrodité. V prvních letech života jsou samci a ve věku tří až čtyřech let pohlavně dozrávají. O rok až dva později podstoupí tato ryba změnu pohlaví. Velikost ryby je většinou spolehlivým indikátorem jeho pohlaví, menší okouni barramundi většinou zůstávají samci a u větších ryb je pravděpodobnější, že se jedná o samice.
 
V Austrálii je okoun barramundi považován za to nejlepší, co moře dokáže nabídnout a je také označován za “krále ryb”. Může být připravován na grilu, smažen nebo upraven na pečícím papíře v troubě, chutná velice příjemně a čistě. Po přípravě se bílé libové maso stává šťavnatým a jemným a zároveň si zachovává pevnost.
 
Doporučujeme >> REZERVOVAT << u vašeho prodejce.