EXKLUZIVNÍ ÚLOVEK!
Barramundi filet fresh

čtvrtek 17. 9. 2020
Právě dorazila naprostá bomba, kterou je ryba barramundi. Jde o čisté filety, této okounovité ryby, které si svou chutí zamiluje nejeden milovník ryb. Původ názvu této ryby vychází z australského domorodého jazyka a v překladu znamená "velká říční ryba". Přirozeně se vyskytuje v severní Austrálii a v Indo-Pacifické oblasti. Žije v teplých mořích poblíž ústí řek a libuje si v mangrovovém pobřeží, kde je mnoho bahna. Charakteristickými znaky této ryby jsou červené oči, šedivý hřbet a stříbrné břicho - tyto fyzické znaky se ale mohou lišit.
 
Zajímavostí je, že okouni barramundi jsou hermafrodité. V prvních letech života jsou samci a ve věku tří až čtyřech let pohlavně dozrávají. O rok až dva později podstoupí tato ryba změnu pohlaví. Velikost ryby je většinou spolehlivým indikátorem jeho pohlaví, menší okouni barramundi většinou zůstávají samci a u větších ryb je pravděpodobnější, že se jedná o samice.
 
V Austrálii je okoun barramundi považován za to nejlepší, co moře dokáže nabídnout a je také označován za “krále ryb”. Může být připravován na grilu, smažen nebo upraven na pečícím papíře v troubě, chutná velice příjemně a čistě. Po přípravě se bílé libové maso stává šťavnatým a jemným a zároveň si zachovává pevnost.
 
Doporučujeme >> REZERVOVAT << u vašeho prodejce.
OBĚDOVÉ SALÁTY
pondělí 7. 9. 2020
ŠPIČKOVÁ ITALSKÁ KÁVA
pondělí 7. 9. 2020
KRÁLOVNA ŘECKÝCH VOD
pondělí 24. 8. 2020
Slavnosti moře na Minské
pátek 21. 8. 2020
VLASTNORUČNĚ FILETOVANÝ
neděle 16. 8. 2020
BESTSELLER NA VAŠEM GRILU
pátek 14. 8. 2020
ČERSTVÝ SLEĎ
úterý 11. 8. 2020